Co je to břišní tanec?


Centrum Tance - Břišní tance

Velmi starý tradiční tanec s bohatou historií tančený v arabském světě ženami i muži.

Na věku ani váze nezáleží: orientální tanec milují mladí i staří, štíhlí i kypří. Oblíbili si ho všichni bez rozdílu. Blahodárně působí na psychickou a fyzickou stránku tanečnice.

Druhy orientálního tance: Tančit můžete turecký, perský nebo egyptský styl, kterému se také říká raks sharqi, můžete se nechat inspirovat výukou podle amerického stylu, kde si oblibu získat orientální tanec se závojem nebo lehce mystický tribal styl, tančený převážně ve skupině.

Folklórní tance tvoří velmi pestrou paletu: núbijský styl, koketní iskandarani, Ghawazy (tanec egyptských cikánů) hagalla, zemité saidi (často s holí či hůlkou), hravé baladi, khaleegy (tzv. tanec vlasů), fellahi a mnoho dalších

Fusion styly jsou kombinace dvou i více tanců : např. orientální tanec s nádechem španělských rytmů tvoří orientální flamenco, špetka jógy pak okoření orient body and mind, dále orientální rumba, gypsy orient, orient body and mind, tango orient, latino orient...

Pomůcky: K orientálnímu tanci patří pomůcky. Dle typu tance se tančí například se závojem, shamadanem (svíce posazený na hlavě), svícny drženými v rukách, se šavle/šavlemi, s šátkem, holí nebo hůlkou, s činelkami, s křídly ISIS, tamburínkou, péřovými vějíři, hedvábnými vějíři (závoj našitý na vějíř), s poi ((závoj na šňůrce), s melayou (delší závoj často obšitý flitry).

Jak si vybrat: Co mají všechny společného? Jsou krásné, s bohatou historií a budou vás zaručeně bavit. Navíc všechny mají blahodárný vliv na vaše zdraví. 

Toužíte-li nahlédnout orientálnímu tanci pod pokličku úplně poprvé, nemusíte se trápit vybíráním toho správného stylu. V kurzech pro začátečníky získáte ty správné základy a pak již jako fajnšmekr můžete vybírat dále.

Článek Orientální tanec je IN již 20 let
Článek Orientální tanec - exploze ženskosti

 

Praktické informace


TANEČNÍ ODĚV A OBUV

Doporučujeme pohodlné tričko nebo tílko, které vám umožní volný pohyb paží. Dále kalhoty nebo legíny a krátký šátek kolem pasu. Doporučujeme měkkou obuv (cvičky, piškoty) nebo jen ponožky. Tančit můžete i bosky. S sebou je dobré mít i lahvičku s pitím.

Co na sebe první hodinu břišního tance

Doporučujeme přiléhavější nebo volné tričko, může být i kratší, širokou sukni nebo širší kalhoty, leginy a šátek kolem pasu, nebo velký plážový šátek uvazáný kolem boků. Dále měkkou obuv nebo jen ponožky. Další ozdoby a speciální oblečení, jako např. sárongy, penízkové či perličkové pásy a šátky si tanečnice pořizují až později. Je však možné si po několika prvních lekcích zakoupit jednoduchý penízkový pás, který při tanci velmi pomáhá svým zvoněním a cinkáním.

 
Připojte se ke skupině Břišní tance na sociálních sítích:
 

Vyberte si kurz