Centrum Tance logo

Co je to Orientální tance?
Orientální tanec probouzí ženskost a smyslnost. Učíme začátečníky a pokročilé v Praze a v Brně.

Za kolébku orientálního tance je považován Egypt. Svoji jevištní formu získal díky vzniku kabaretů v Káhiře a jeho sláva zářila především v době zlaté éry kinematografie.

 Styly orientálního tance:

  • Raks shaabi (folklór) & charakterové tance
  • Raks sharki (oriental)
  • Fusion & show

Čím je arabská hudba tak zajímavá a jedinečná? Rozhodně je to čtvrttónová soustava a také specifický hudební systém maqam, který vyjadřuje širokou škálu emocí. Vokální a instrumentální hudba je plná rozmanitých arabských rytmů a podmanivých melodií. Mezi tradiční bicí nástroje patří darbuka, mazhar nebo duff, melodii interpretují hudební nástroje jako například kanoun, oud či nay nebo další modernější nástroje.

Kostýmy na orientální tanec jsou nedílnou součástí šatníku každé tanečnice. Pro styly oriental a fusion můžeme zvolit dvoudílný kostým, pro lidovější styly je vhodnější obléknout si tradiční galabeu, případně kostým, který je přímo určený pro daný styl tance. Líčení je v orientálním tanci výrazné a podtrhuje krásu, smyslnost a ženskost. 

Proč začít s orientálním tancem? Orientální tanec přináší radost a uvolnění, odbourává stres a zvyšuje sebevědomí. Zlepšuje pohyblivost a koordinaci celého těla, může posilovat svaly pánevního dna a formovat postavu.

Základní taneční pohyby: 

  • Plynulé pohyby (kroužky, osmičky, vlny)
  • Akcenty a shimmy (akcenty a třasy tělem – oblíbená esence orientálního tance)
  • Kroky a otočky (základní arabský krok a mnoho dalších zajímavých tanečních pohybů po prostoru)

Zdroj: Katka Derouet

 

Komunita

Vyberte si kurz

Dnes

Orientální tanec: začátečníci + mírně pokročilí

čtvrtek 23. 3. 2023 16:00–17:00 (60 minut)
začátečníci + mírně pokročilí, lekce: 9 / 10
Brno - Horní, Horní 729/32, Brno–střed
Michaela Staňková

Úterý 28. 3. 2023

Orientální tanec: začátečníci

Plně obsazeno
úterý 28. 3. 2023 18:00–19:00 (60 minut)
začátečníci, lekce: 9 / 10
Brno - Václavská, Václavská 237/6, Brno
Milena Vyparinová

Voi poi a Intenzivní orient Drill

úterý 28. 3. 2023 19:00–20:00 (60 minut)
pokročilí, lekce: 10 / 11
Brno - Václavská, Václavská 237/6, Brno
Milena Vyparinová

Drum Solo

úterý 28. 3. 2023 20:00–21:00 (60 minut)
mírně pokročilí a výše, lekce: 10 / 11
Brno - Václavská, Václavská 237/6, Brno
Milena Vyparinová

Středa 29. 3. 2023

Raks Sultana

středa 29. 3. 2023 18:00–19:30 (90 minut)
pokročilí, lekce: 10 / 10
Brno - Václavská, Václavská 237/6, Brno
Šárka Martináková

Středa 5. 4. 2023

Raks Sultana

středa 5. 4. 2023 18:00–19:30 (90 minut)
pokročilí, lekce: 1 / 10
Brno - Václavská, Václavská 237/6, Brno
Šárka Martináková
Lekce kurzu na sebe navazují kvůli výuce choreografie.
Další kurzy na www.centrumtance.cz


Zkuste i něco jiného…

Zumba je zábava! Při hodině propotíte veškeré oblečení, spálíte až 500 kalorií a přitom budete zářit úsměvem od ucha k uchu. Při hodině si totiž ani neuvědomíte, že cvičíte.

Dávka zdravého sebevědomí v kombinaci s taneční průpravou a vybráním těch správných pohybů, udělá z každé z nás sexy ženu. A o tom je Flirt Dance.

Slovní spojení Pole Dance znamená v překladu tanec u tyče. Je to skvělá metoda, jak účinně tvarovat a zpevňovat tělo a dát průchod svému svůdnému já.

Břišní tance - tolik oblíbená pohybová aktivita určená pro všechny věkové i váhové kategorie, velmi pozitivně působící na psychickou a fyzickou stránku tanečnice.

Pilates je cvičení typu Body and Mind. To znamená, že vyžaduje vaši plnou koncentraci, ale na oplátku přináší fantastické výsledky.

Rádi byste dostali do krve něco z flamenka? Připravili jsme pro vás semináře i pravidelné kurzy. Vamos a bailar! S chutí do tance!

Salsa si získává srdce všech, kteří ji okusí a poznají volnost projevu. Můžete být dravá, laškovná, smyslná, něžná, romantická, …

Samba pochází z portugalského slova "semba" a znamená božskou tanečnici. Její nejznámější podobou je ta, která se tančí na karnevalech po celé Brazílii.

Street Dance zahrnuje všechny "pouliční tance", ve kterých si nachází stále větší oblibu mladá generace teenagerů (ve věku deset/dvanáct až do třiceti let ;o)).

PortDeBras je originální cvičební aerobní program typu Body & Mind, který spojuje prvky moderního tance a baletu s principy posturálního a balančního tréninku.

Další odkazy